Viimsi Gümnaasiumi Spordikeskus

Ehitame* Viimsisse uue multifunkstionaalse spordikeskuse koos välisrajatistega, kus kevad-suvel oleks võimalik tegeleda kergejõustiku ning pallimänguga ja talvel rajada tehisjääga uisuväljak.
 
Olen oma südameasjaks võtnud Viimsisse uute sportimisvõimaluste loomise ning näen vajadust uue multifunktsionaalse spordikeskuse, sh sise- ja välistingimused, rajamiseks.

Esimese sammuna olen juba omaltpoolt kaardistanud peamised keskusele esitatavad vajadused ja võimalused ning need juba ka esimeseks eskiisprojektiks realiseerinud. Plaanitavas hoones ja väljakutel võiksid leida kodu valla suurimad spordialad kergejõustik, jalg-, võrk- ja korvpall, reketialad, ehk lauatennis ja sulgpall ning tekib ka teisi väiksemaid saale, ruume ja stuudioid teistele spordialadele, sh võimlemine, tants, akrobaatika, maadlus, judo jt. Loomulikult kuulub kaasaegsa spordikeskuse juurde jõusaal ning muud tugi- ja mugavusteensued sh kohvik.
Samuti pakun väljarajada keskuse juurde välisväljakud, kus kevad-suvel saab tegeleda kergejõustiku ja pallimängudega aga talvel luua tehisjääga uisuväljaku, mille järele on kogukonnal suur huvi.

Spordikeskusesse on gümnaasiumi-riigi-valla “tellimusel” võimalus  rajada ka täiendavad õppeklassid gümnaasiumile, et veelgi suurem arv Viimsi noori saaks gümnaasiumihariduse omandada just koduvallas.

 

Tanel Einaste “Olen võtnud initsiatiivi Viimsi uue spordikeskuse elluviimiseks peamiselt kahel põhjusel.

Esiteks on olemas selge vajadus – spordiruumide- ja ka gümnaasiumikohtade puudus.

Olles panustanud Viimsi spordiellu tänaseks pea 20 aastat, sellest viimased neli ka vallavolikogus, olen koduvalla vajaduste ja võimalustega väga hästi kursis ja spordikeskuse idee ei ole mitte pastakast võetud või soov luua monument, vaid reaalne ruumipuudusest tulenev vajadus. On ju Viimsi tuntud oma aktiivse sporditegevuse poolest. Tänaseks on kogukonnas tõstatunud selge vajadus täiendavate gümnaasiumikohtade järele ja nii saabki uue spordihoonega tuua leevendust ka selles osas. Spordikeskuse rajamisega ehk täiendavate ruumide tekkimisega saab suurendada ka gümnaasiumikohtade arvu.

Teiseks – kogemus.

Olles sarnaselt initsieerinud ja ellu viinud tänase valla spordielu südame, Karulaugu Spordikeskuse, ideest, projekti ja teostuseni, oman piisavat kogemust mõtted tervikuks siduda ja need ka realiseerida.
 

Mis ruume ja võimalusi spordikeskus sisaldaks?

„Täna teenindaks keskus ühelt poolt gümnaasiumi, nii sportimis- kui ka täiendavate õppimisvõimalustega, aga looks sportimisvõimalused ka kõigile teistele viimsilastele. Spordialadest planeerime hoonesse võimalused Viimsi suurimatele spordialadele jalg-, võrk- ja korvpallile. Samuti tulevad keskusse kergejõustiklastele jooksurajad, hüppe- ja heitealad, loomulikult jõu- ja funktsionaalse treeningu saalid, väiksemad stuudio stiilis ruumid tantsulisteks või  akrobaatika või rühmatreeninguteks, judo- ja maadlussaal, võimalused sulgpallile ja lauatennisele . Aga kindlasti ei ole projekt täna lukus ja seega soovin kaasata kõik mõtted ning vajadused, mis protsessi käigus tekivad. Palun kõikidel huvilistel minu poole pöörduda, et ühiselt neid võimalusi arutada.
 

Kuidas ja millal uus hoone või hooned rajatakse?

„Näen suurimat võimalus hoone rajamiseks avaliku hoonestusõiguse konkursiga. Kõnealune maa kuulub vallale ja avaliku hoonestusõiguse konkursiga, nö PPP-mudeliga on võimalik leida sobivaim partner, kes keskuse valmis ehitaks. See oleks ühtlasi ka kõige kiirem viis plaanide realiseerimiseks, ehk lihtsustatud käsitluses eeldaks vaid volikogu otsust. Eeldan ja usun, et nii oluline objekt leiab volikogu tasandil laia toetuse. Samas analüüsime ja otsime ka kõiki muid rahastamisvõimalusi.”
 

Viimsi valla harrastatuimad spordialad, lapsed ja noored, vanuses 7-19

nr

Spordiala

2022

1

Jalgpall

302

2

Võimlemine

222

3

Korvpall

214

4

Ujumine

176

5

Kergejõustik

139

6

Tennis

128

7

Käsipall

113

8

Võrkpall

113

9

Purjetamine

93

10

Murdmaasuusatamine

47

11

Judo

41

12

Rulluisutamine

41

13

Jalgrattasport

32

14

Lauatennis

31

15

Uisutamine

28

16

Võistlustants

21

17

Sulgpall

21

18

Tai Poks

17

19

Karate

15

20

Taekwon

11

21

Kulturism ja fitness

10

22

Jäähoki

7

23

Ratsasport

7

24

Maadlus

4

25

Aerutamine

4

26

Vehklemine

3

27

Poks

3

28

Vibusport

1

29

Allveesport

1

30

Male

1

Kokku

 

1846