Riik toetab Viimsi jalgpallihalli rajamist 1.5 miljoni euroga

Jalgpallihall

Valitsus esitas 30.septembril Riigikogule 2022. aasta riigieelarve seaduse eelnõu, mis sisaldab toetusmeetmeid ka kohalikele omavalitsustele. Riikliku jalgpallihallide programmi raames on tehtud ettepanek eraldada Viimsi vallale 1.5 miljonit eurot täismõõtmetes jalgpallihalli rajamiseks.

Viimsi Vallavolikogu ja volikogu kultuurikomisjoni liige Tanel Einaste, „Töö jalgpalli- ja kergejõustikuhalli rajamiseks Viimsisse algas koos gümnaasiumi spordikeskuse ettevalmistusega, st tegelikult oli üheks uue keskuse nö ankruks.  Ettevalmistus etapis selgus siiski, et ühele kinnistule kõik need objektid ei mahu ja seega spordikeskus ja jalgpallihall objektidena lahutati, küll aga käis ja käib töö mõlema objekti valmimiseks paralleelselt edasi. Nii olen kohtunud korduvalt Eesti Jalgpallliliiidu juhatuse liikmetega ning tutvunud teiste sarnaste praktikatega Eestis. Üks võimalik näide, kuidas on ühendatud jalgpall ja kergejõustik asub Viljandis, Männimäel.“

“Saatsime augustikuus kultuuriministrile kirja, milles tegime riigile ettepaneku toetada jalgpallihalli rajamist Viimsi valda. Oleme väga tänulikud, et spordivaldkonna arendamiseks vajalikud eelarvelised vahendid Viimsile eraldatakse. Jalgpalli edendamisele aitab kindlasti kaasa ka hetkel uuenduskuuri läbiv Viimsi kunstmurukattega väliväljak, kuid sisehalli valmimisega loome kogukonnale veelgi kvaliteetsemad võimalused spordialaga tegelemiseks,“ lausus vallavanem Illar Lemetti.

MTÜ Martin Reimi jalgpallikooli asutaja ja tunnustatud treener Martin Reimi sõnul on selline uudis kahtlemata märgilise tähendusega. „Nii treenerid kui ka õpilased on kvaliteetsest sisehallist aastaid unistanud. Halli rajamine loob soodsad võimalused jalgpalli harrastamiseks ka talvel, mis omakorda soosib jalgpalli eduloo jätkumist Viimsis. Juba praegu on meil üle 500 harrastaja,“ lisas Reim.

Aastaringselt kasutatava jalgpalli sisehalli ja selle juurde kavandatava jooksuraja ehitamine läheb maksma umbes 2.5 miljonit eurot.

Lisaks Viimsile said jalgpallihallide ehitamiseks rahastuse veel kolm omavalitsust: Paide, Narva ja Jõgeva. Eesti maakondadesse jalgpallihallide rajamist toetav riiklik programm algas 2020. aastal.

Tutvu Viljandi, Männimäe jalgpalli- ja kergejõustikuhalliga: https://bit.ly/ViljandiMännimäe